11 Haziran 2012 Pazartesi

Siz Bunlara Vintage Diyordunuz Sanırım :)

Ama ben onlara fi tarihinden kalma diyorum :)
Hepimizin evlerinde koca vitrinler oldu zamanında, içleri de annelerimizin çeyizleri ile dolu olan; süt takımları, likör takımları, kristaller vs. :)
7-8 sene önce o vitrini ve içindekileri anneme zorla attırmıştım kadıncağız atmak, vermek istememişti ki pek çoklarını birilerine verdirmiştim zorla.
Geçenlerde ablamın operadaki bir arkadaşı eski süt takımları filan aradığını  sölemiş ablamın da evden haberi yok anne ya senin çeyizdeki şeyler noldu bi abi var entel dantel biri eski şeyleri topluyor koleksiyonu varmış onları versene o abiye götüreyim.

O ara annem ben bazılarını ardiyeye saklamıştım dierek çıkarır. Ve bende hepsini atmadığını bi kısmını sakladığını o an öğrendim :D

İyiki de saklamış şimdi bazı parçalar benim için kıymete bindi. Millet arayıp para verip bulamıyor ben salak attırdım. Neyseki annem kurtarıcı oldu :)

Benim eskiye dair şeyler içimi karartır, ruhumu daraltır vintage görünümlü şeyler severim ama harbiden eskiden kalmışsa gerçekten içime daral gelir ama yinede bu bikaç parça şey biraz daha ferah. Bir tek şu süt takımını o abiye vermeyi düşünüyorum gerisi benim çeyizimde yerlerini buldular.

Bu arada ilerde benim çocuğumun da bana anne ya at bunları die çeyizlerimi attırdığını düşünmek bile istemiyorum :D

Her biri en az 30 yıllık parçalar

Bu metal tepsi en sevdiğim parça oldu.
Bunu ilerde metal ayakları da olan bir sehpaya dönüştürmek gibi bir düşüncem var :)Bu likör şişesinin kapağı ve bardakları da vardı onları bulamadım; annem onların da bi yerlerde olduğunu söylüyor.74 doğumlu benden 10 yaş büyük süt takımı :)

4 yorum:

Hamide... dedi ki...

iyi atmamış kııız süper bunlar sakla hemen harika bunlar :)

mutlulukoyunu dedi ki...

Valla annen iyi ki satmamış. Etsy'de falan bir dünya paraya satılıyor böyle eşyalar. Hatta Atlas Pasajında bir dükkan var kahve fincanlarını taneyle satıyor adam. Ve tahmin edeceğin üzere çok pahalı :D Elindeki ganimetlerin kıymetini bil :D

böcük

gökkuşağı pembesi dedi ki...

senden 10 yaş büyük takım yorumuna bayıldım :) sen yazarken sanki karşımda konuşuyosun gibi oluyo:)
izmir rehberimiz sensin,bu yaz planımızda var ve söylediğin yerler listesi yaptık:)
sevgiyle kal...

Fulyanna dedi ki...

Hamide; evet ya annem kedi olalı bi fare tuttu :)

Çeyizde anne hatırası olarak yerini buldular :)

Böcük; kız nerlerdesin sen? :)

Kız ne satması attı attı :D

Komşuya verdi o da köyündeki yardıma ihtiyacı olan birine götürücekti nescafe bardağı yapsın die :)

Gökkuşağı pembesi; çenem düşük, postlarım uzun oluyor bazen sıkabiliyor ama karşımdakiyle konuşuyor hissini aldım dien yorumlar buna değiyor dedirtiyor ve sevindiriyor beni. Bunu bi kaç kişi daha söylemişti dedikodu yapar gibi anlatıyorum beğeniliyor galiba :)

Çok saolun, eksik olmayın, iyi ki sizler de varsınız :)

İzmir konusunda; elimden geldiğince dilimin döndüğünce anlatmaya çalışıyorum bu canım memleketimi :)